Szkolenia

Pomysłowy kuferek DobEdu: wiosna/lato (warsztaty muzyczno-ruchowe)

Od 0zł

Jeśli cenisz sobie zabawy rozwijające i piosenki dla dzieci w przyjemnych, radosnych i nowoczesnych rytmach, ten zestaw z pewnością posłuży Ci przez długi czas!
Przywitacie wiosnę grając na kubkach razem z żabami, spotkacie ptaszka, który rozbawi nawet największego ponuraka, poznacie stonogę Honoratę, ruszycie w rejs z piracką drużyną, zatańczycie „Oceanicznego twista”, jednym słowem – wiosennych i letnich przygód będzie bez liku!
Piosenki, wierszyki, taniec dla mamy i dla taty, zabawy z gumą animacyjną – w „Pomysłowym kuferku DobEdu wiosna/lato” znajdziesz więcej skarbów, niż pomieści najbardziej opasła skrzynia znaleziona przez piratów.

„Zadania na wyciągnięcie ręki”: generatory

96zł

Głównym celem szkolenia jest prezentacja narzędzi do generowania zadań i kart pracy, które ułatwią prowadzenie zajęć nauczycielom różnych przedmiotów na każdym szczeblu edukacji.

Agresja w szkole – przyczyny zachowań agresywnych, sposoby przeciwdziałania. Cyberprzemoc.

96zł

Celem szkolenia jest wprowadzenie uczestników w problematykę przemocy rówieśniczej. Podczas webinaru uczestnicy poznają przyczyny i rodzaje przemocy, a także najczęstsze formy zachowań agresywnych i przemocowych.

Czytanie 2.0 – rozwijanie techniki czytania

96zł

Czytanie to nie tylko odczytywanie słów, ale także zrozumienie, interpretacja i ocena tekstu. Podczas webinarium dowiesz się, jak pomóc swoim uczniom rozwijać technikę czytania na różnych poziomach zaawansowania.

Lekcje wychowawcze dla klas 6-8. Jak integrować klasę?

96zł

Podczas szkolenia zostanie omówiona rola wychowawcy jako dobrego przywódcy. Zostaną przedstawione techniki, strategie oraz twórcze metody, które pomogą wychowawcy w budowaniu pozytywnego klimatu i integracji zespołu klasowego.

„Przedszkolak dobrze przygotowany do szkoły”: Rozwój fizyczny

96zł

Szkolenie powstało na bazie wieloletnich doświadczeń nauczyciela wychowania przedszkolnego – Pani Marleny Marszałek, która została nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i zaczęła pracę z uczniami klasy pierwszej.

„Canva bez tajemnic” – tworzenie filmów i prezentacji

96zł

W tym praktycznym webinarium nauczyciele dowiedzą się, jak wykorzystać narzędzie Canva do tworzenia atrakcyjnych filmów i prezentacji edukacyjnych.

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w klasach 4-6

96zł

Podczas szkolenia prowadząca krótko omówi rolę sztucznej inteligencji, jej najważniejsze zastosowania we współczesnym świecie, a także szanse i zagrożenia jakie ze sobą niesie. Przedstawi również uczestnikom narzędzia dydaktyczne przydatne w pracy nauczyciela klas 4-6.

Grafomotoryczne pogotowie – jak usprawnić umiejętności grafomotoryczne dzieci nie tylko z problemami

96zł

Głównym celem  szkolenia jest zapoznanie uczestników z praktycznymi wskazówkami, technikami i ćwiczeniami, które można zastosować w pracy z uczniami/dziećmi na każdym etapie nauczania.

Tworzenie szkolnego systemu zapewnienia bezpieczeństwa. Diagnoza poziomu bezpieczeństwa, przykładowe programy

96zł

Głównym celem szkolenia jest rozwijanie kompetencji kadry zarządzającej placówką oświatową w zakresie opracowywania szkolnego systemu bezpieczeństwa.

Rodzic jako partner w terapii logopedycznej

96zł

Na szkoleniu zostanie omówiona rola rodzica w procesie diagnozy wielospecjalistycznej oraz terapii na terenie przedszkola i szkoły. Szkolenie odpowie również na pytanie:  Czy obowiązki domowe są miejscem oddziaływań terapeutycznych?  Prowadząca szkolenie Magdalena Bielenin omówi również codzienne aktywności dziecka i ich znaczenie we wspieraniu rozwoju językowego i poznawczego. 

„Szalone strony” internetowe walorze edukacyjnym, o których nie mieliście pojęcia. Cz.2.

96zł

Druga cześć webinarium, które odkryje przed uczestnikami fascynujący świat stron internetowych o ukrytych walorach edukacyjnych.

„Przedszkolak dobrze przygotowany do szkoły”: Rozwój społeczno – emocjonalny

96zł

Szkolenie powstało na bazie wieloletnich doświadczeń nauczyciela wychowania przedszkolnego – Pani Marleny Marszałek, która została nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i zaczęła pracę z uczniami klasy pierwszej.

Skuteczne sposoby motywowania uczniów klas 4-8

96zł

Na webinarium prowadząca szkolenie Marlena Marszałek przedstawi uczestnikom sprawdzone sposoby motywowania uczniów do aktywności i nauki bez kar i nagród. Przybliży także style zarządzania zespołem klasowym oraz wyjaśni z czego – według samych uczniów – wynika brak motywacji do nauki.

Jak ciekawie uczyć matematyki w klasach 1-3

96zł

W trakcie szkolenia uczestnicy poznają zasady rozwijania myślenia matematycznego. Poznają ciekawe pomysły i dowiedzą się jak uatrakcyjnić lekcje matematyki, zarówno w sali lekcyjnej jak i w plenerze.

„Canva bez tajemnic” – nowości i AI

96zł

Dołącz do webinarium, aby odkryć najnowsze funkcje i innowacje w platformie Canva, jednym z najpopularniejszych narzędzi do projektowania graficznego.

„Przedszkolak dobrze przygotowany do szkoły”: Rozwój poznawczy

96zł

Szkolenie powstało na bazie wieloletnich doświadczeń nauczyciela wychowania przedszkolnego – Pani Marleny Marszałek, która została nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i zaczęła pracę z uczniami klasy pierwszej.

„Moc Mózgu”: Jak wspierać i rozwijać funkcje poznawcze uczniów

96zł

Szkolenie skierowane do nauczycieli i terapeutów. Podczas spotkania uczestnicy  poznają skuteczne strategie i narzędzia, które pomogą wspierać rozwój umiejętności poznawczych uczniów.

Rozwijanie logicznego myślenia – szybkie zabawy na rozgrzewkę w klasach 1-3

96zł

W trakcie webinaru prowadząca opowie uczestnikom o roli logicznego myślenia w życiu codziennym. Uczestnicy poznają trening logicznego myślenia –w postaci zabaw na dobry start każdego dnia, który mogą stosować w pracy z uczniami.

„Słyszę, Widzę, Rozwijam”: Praktyczne narzędzia dla nauczycieli w rozwijaniu percepcji sensorycznej u uczniów.

96zł

W trakcie webinarium uczestnicy odkryją różnorodne praktyki i techniki, które można zastosować w pracy nauczycielskiej, aby wspierać rozwój percepcji sensorycznej u uczniów na każdym etapie nauczania.

WOPFU – jak interpretować orzeczenia, tworzenie, praca z dokumentem

96zł

Głównym celem szkolenia jest nabycie wiedzy i umiejętności dotyczących przygotowywania Wielospecjalistycznej Oceny Poziomu Funkcjonowania Ucznia. Uczestnicy dowiedzą się jak interpretować orzeczenia i jak tworzyć i pracować z tym dokumentem.

LISTA ZAMKNIĘTA: Wybrane elementy systemu „Edukacja Przez Ruch” Doroty Dziamskiej – Warsztat wstępny

Bezpłatne

Edukacji Przez Ruch (EPR) to autorski system kształcenia i terapii przeznaczony przede wszystkim do pracy z dziećmi w przedszkolu i na poziomie edukacji początkowej, stworzony przez Dorotę Dziamską.  System EPR jest zbiorem technik i metod kształcenia wyprowadzonych z ruchu swobodnego lub rytmicznego.

Gimnastyka mózgu – kurs bazowy Kinezjologii Edukacyjnej I i II część (24.05.2024)

Od 250zł

Kurs bazowy kinezjologii edukacyjnej dr Paula Dennisona to holistyczna metoda wspierająca procesy nauczania i uczenia się oraz korygowania dysfunkcji i dysharmonii rozwojowych.