Szkolenia na żywo czyli inaczej w czasie rzeczywistym, to szkolenia które umożliwiają kontakt z osobą prowadzącą szkolenie, ale także z innymi uczestnikami. Dają one także możliwość komunikowania się na czacie, reagowania na bieżąco na to, co jest mówione i pokazywane przez trenera.

Warunki zapisów na szkolenie on-line:
1.  Wysyłając zgłoszenie uczestnik akceptuje informacje zawarte w opisie szkolenia oraz w regulaminie dotyczącym “uczestnictwa i płatności w szkoleniach on-line”

2. Jeśli Uczestnik, który wybrał opcję płatność indywidualna” nie otrzyma po wykonaniu przelewu w ciągu 24 godzin  maila, potwierdzającego jego udział w szkoleniu oraz zawierającego dane do logowania na webinar, proszony jest o sprawdzenie folderu SPAM, a następnie jeśli również tam nie będzie maila potwierdzającego o kontakt mailowy lub telefoniczny z Centrum.

3. Uczestnik który wybrał opcję “płatność przez placówkę” powinien otrzymać na 7 dni przed planowanym szkoleniem maila  potwierdzającego udział w szkoleniu oraz zawierającego dane do logowania na webinar. Faktura do placówki jest wysyłane na 7 dni  przed szkoleniem z 14 dniowym terminem płatności.  Jeśli  na 7 dni przed szkoleniem uczestnik nie otrzymał maila z danymi do logowania proszony jest o sprawdzenie folderu SPAM, a następnie jeśli również tam nie będzie maila potwierdzającego, o kontakt mailowy lub telefoniczny z Centrum.

Aby uczestniczyć w webinarze, należy spełnić następujące warunki techniczne:

  1. Posiadać dostęp do Internetu.
  2. Posiadać sprawny głośnik, wystarczy taki wbudowany w laptopie. (Uczestnicy słyszą i widzą osobę prowadzącą oraz udostępnione przez nią materiały, np. prezentację. Nie widać innych uczestników, ale widać, co wszyscy piszą na czacie.)
  3. Opcjonalnie: Posiadać dostęp do kamerki i mikrofonu.(Nie jest niezbędny)

DOSTĘPNE SZKOLENIA:

Trener umiejętności grafomotorycznych dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w oparciu o PTR© (program terapii ręki)

Po szkoleniu Uczestnik zdobywa uprawnienia do prowadzenia diagnozy i treningu umiejętności grafomotorycznych dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w oparciu o PTR© (program terapii ręki).

Metoda „Pozytywnej Dyscypliny” dla nauczycieli (kurs on-line na żywo)

Metoda "Pozytywnej Dyscypliny" dla nauczycieli to szkolenie on-line z elementami warsztatów – podczas których uczestnicy poznają założenia i narzędzia PD – skutecznego oraz pełnego szacunku i empatii podejście do rodzicielstwa i nauczania, które od prawie 40 lat pomaga  rodzicom i nauczycielom w codziennych trudnościach oraz zmaganiach, które pojawiają się w domach i szkołach.

Terapia Ręki PTR© I i II stopień – Kurs nadający uprawnienia Terapeuty ręki (on-line lipiec 2023)

Uczestnik kursu po jego ukończeniu, nabywa uprawnienia do prowadzenia zajęć terapii ręki wg PTR©

Zastosowanie tablicy multimedialnej na zajęciach w klasach 1-3

Na webinarium uczestnicy poznają zbiór ciekawych i prostych narzędzi oraz stron i aplikacji, które nauczyciel może zastosować na lekcji korzystając z tablicy multimedialnej.

Trening koncentracji uwagi u uczniów klas 4-8

Na szkoleniu prowadząca Marlena Marszałek przybliży uczestnikom pojęcie koncentracji uwagi oraz omówi czynniki, które ją warunkują. Prowadząca przedstawi także ćwiczenia oraz  zaproponuje plan treningowy, który pomoże pracować nad koncentracją uwagi uczniom klas 4-8.

Zasady pracy z dzieckiem z zaburzeniami w rozwoju w aspekcie emocji, zachowania i umiejętności społecznych

Na szkoleniu uczestnicy poznają zasady pracy z dzieckiem z zaburzeniami w rozwoju w aspekcie emocji, zachowania i umiejętności społecznych.

Nauczyciel odbywający przygotowanie do zawodu nauczyciela (awans na mianowanego po nowemu)

Szkolenie przeznaczone jest dla nauczycieli odbywających przygotowanie do awansu na stopień nauczyciela mianowanego wg starych przepisów.

Jak pomóc uczniom w radzeniu sobie ze stresem?

Na webinarium uczestnicy porozmawiają o stresie szkolnym, o jego najczęstszych objawach i reakcjach uczniów. Prowadząca szkolenie wyjaśni również jak zapobiegać odczuwaniu stresu oraz wyjaśni jak dorosły może pomóc dziecku w walce ze stresem.

Gry i zabawy matematyczne w przedszkolu bez udziału komputera

Na szkoleniu uczestnicy poznają sprawdzone pomysły na zajęcia matematyczne angażujące dzieci w przedszkolu , które udowodnią że matematyka nie musi być trudna ani nudna.

Aplikacje do tworzenia interaktywnych projektów i działań na lekcji. (Mentimeter, Edupuzzle,Bamboozle)

Prowadząca szkolenie Paulina Paleczna-Brzuska przybliży uczestnikom działanie takich aplikacji jak: Mentimeter, Edupuzzle,Bamboozle i pokaże kilka pomysłów na ich wykorzystanie w czasie na lekcji.

„Jak ciekawie uczyć matematyki?” – Tabliczka mnożenia nie musi być trudna

Podczas webinarium zaprezentowane zostaną sposoby i pomysły na  zachęcenie uczniów do nauki tabliczki mnożenia oraz na jej łatwiejsze przyswojenie.

Jak rozwijać pamięć wzrokową i słuchową u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym?

Na szkoleniu uczestnicy poznają ćwiczenia, gry i zabawy na rozwijanie pamięci wzrokowej i słuchowej u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym .

„Notatki nie muszą być nudne”- kreatywne notatki na lekcji

Na szkoleniu uczestnicy nauczą się jak pracować z uczniami, tak aby mogli oni zacząć uczyć się już na lekcji przy sporządzaniu notatki.  

„Warsztat pracy oligofrenopedagoga” Efektywna praca z dzieckiem z niepełnosprawnością intelektualną w szkole

Celem webinarium jest wzbogacenie warsztatu pracy nauczycieli oligofrenopedagogów oraz innych specjalistów pracujących z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną w szkole ogólnodostępnej i integracyjnej.