Trener umiejętności grafomotorycznych dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w oparciu o PTR© (program terapii ręki)

Po szkoleniu Uczestnik zdobywa uprawnienia do prowadzenia diagnozy i treningu umiejętności grafomotorycznych dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w oparciu o PTR© (program terapii ręki).

START:
15 kwietnia 2023
CZAS TRWANIA:
CZAS TRWANIA: 8 godz. zegarowych
CENA
400.00

Adres

on-line   View map

Kategorie

szkolenia na żywo

Szkolenie „Trener umiejętności grafomotorycznych dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym” nie wchodzi w skład paczek webinarowych.

Adresaci:

Szkolenie adresowane jest do nauczycieli przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej, pedagogów specjalnych, psychologów, fizjoterapeutów, logopedów, którzy pracują z dziećmi z różnego rodzaju deficytami i zaburzeniami. W szczególności z zakresu małej motoryki, od 3 do 10 roku życia.

Cel szkolenia:

Szkolenie ma na celu przygotowanie uczestników do prowadzenia diagnozy, a następnie terapii według autorskiego Zintegrowanego Treningu Grafomotorycznego© w oparciu o PTR© (program terapii ręki). Program szkolenia jest rezultatem wielu lat praktyki jego autorki Wioletty Bartkiewicz.

Po szkoleniu:  Uczestnik zdobywa uprawnienia do prowadzenia diagnozy i treningu umiejętności grafomotorycznych dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym  wg autorskiego Zintegrowanego Treningu Grafomotorycznego© przygotowanego w oparciu o PTR© (program terapii ręki).

Podsumowując: podczas szkolenia Grafomotoryka będziemy omawiać:

 1. Zintegrowany Trening Grafomotoryczny  (omówimy sobie co jest ważne dla prawidłowego rozwoju funkcji grafomotorycznych oraz jak je wspierać, z podaniem konkretnych ćwiczeń – zarówno w formie indywidualnej jak i grupowej)
 2. Chwyt narzędzia pisarskiego – jego prawidłowy rozwój, przedstawienie autorskiego arkusza obserwacji chwytu narzędzia pisarskiego, omówienie przyczyn nieprawidłowych ustawień i sposobów ich korygowania.
 3. Zdobywanie umiejętności wycinania nożyczkami – wsparcie dziecka z trudnościami, dobór odpowiednich nożyczek przedstawienie autorskiego arkusza obserwacji.
 4. Rozwój rysunku i kolorowania.
 5. Dostosowanie liniatury do pisania do większych trudności grafomotorycznych.
 6. Analiza błędów pisarskich w młodszym wieku szkolnym.
 7. Specyfika pracy z dzieckiem leworęcznym i z opóźnionym procesem lateralizacji.
 8. Konstruowanie planów terapeutycznych w ramach Zintegrowanego Treningu Grafomotorycznego.

Termin: 15.04. 2023 r. (sobota)   09:00-18:00
Miejsce: kurs on-line na żywo na platformie ClickMeeting
Czas trwania: 12 godzin dyd.
Cena: 400 zł/os   

Cena szkolenia obejmuje:

 • udział w zajęciach,
 • materiały szkoleniowe,
 • oraz zaświadczenie (wysyłane do 10 dni od zakończenia szkolenia w formie papierowej na adres podany przez uczestnika)  potwierdzające nabycie uprawnień do prowadzenia diagnozy i treningu umiejętności grafomotorycznych dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym  wg autorskiego Zintegrowanego Treningu Grafomotorycznego© przygotowanego w oparciu o PTR© (program terapii ręki).

Prowadzenie: Wioletta Bartkiewicz – autorka Zintegrowanego Treningu Grafomotorycznego© ,współautorka programu PTR© (program terapii ręki ) psycholog, pedagog specjalny, terapeuta integracji sensorycznej.

Zapraszamy do zapoznania się również z całą naszą ofertą szkoleniową. Inne webinaria na żywo znajdziesz >>> TUTAJ 

Polub też nasz  fanpage i bądź na bieżąco z naszymi nowościami szkoleniowymi