Ośrodek Doskonalenia Zawodowego oferuje kursy doskonalące, szkolenia i warsztaty dla nauczycieli, które są cennym dopełnieniem kwalifikacji.  Przed zapisem na daną formę szkolenia prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM UCZESTNICTWA I PŁATNOŚCI ZA SZKOLENIA OTWARTE.

Worek skarbów, czyli twórcze działanie z dziećmi-warsztaty szkoleniowe

Warsztaty mają na celu zachęcenie nauczycieli do nadawania nowych znaczeń i poszukiwania nowych zastosowań dla przedmiotów codziennego użytku.

Biblioterapia i bajkoterapia – czyli o uzdrawiającej mocy słowa

Warsztaty rozwijają umiejętności samodzielnego prowadzenia zajęć biblioterapeutycznych z elementami arteterapii na zajęciach lekcyjnych, w świetlicach, bibliotekach i przedszkolach. Pokazują różnorodne metody pracy z czytelnikiem, także z tym o specjalnych potrzebach edukacyjnych i czytelniczych.

Bilateralna Integracja – program szkolny

Bilateralna Integracja - program szkolny 26-27 października 2019 r.

TUS – szkolenie certyfikujące dla nauczycieli

Szkolenie przygotowuje do prowadzenia treningu umiejętności społecznych dla dzieci ze spektrum autyzmu w normie intelektualnej oraz na poziomie niepełnosprawności intelektualnej w stopniu lekkim i umiarkowanym, komunikujących się werbalnie. 

Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne – II stopień

Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne - II stopień - 22 września 2019 r.

Grafomotoryka w pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym

Szkolenie adresowane do osób pracujący z dziećmi z różnego rodzaju deficytami i zaburzeniami w szczególności z zakresu małej motoryki, od 3 do 10 roku życia.

Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne – I stopień (21.09.2019)

Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne - I stopień - 21 września 2019 r.

SŁOWO + RUCH + MUZYKA = LOGORYTMIKA – praktyczne warsztaty oparte na autorskim KALENDARZU LOGORYTMICZNYM

Praktyczne warsztaty oparte na autorskim KALENDARZU LOGORYTMICZNYM przygotowanym przez Piotra Tolsdorfa – logopedę z wieloletnim doświadczeniem w terapii indywidualnej i grupowej.

Pedagogika planu daltońskiego cz.1

Szkolenie podstawowe dla osób, które pierwszy raz stykają się z edukacją daltońską, po którym z powodzeniem mogą rozpocząć wdrożenie idei Helen Parkhurst. Podczas zajęć uczestnicy poznają zasady pedagogiki planu daltońskiego.

Terapia Ręki PTR© I stopień (styczeń 2020)

ODZ w Cieszynie zaprasza w dniach 05.04.-06.04. 2019 r. na kurs Terapia Ręki PTR© I stopnia podstawowy. Kurs certyfikacyjny nadający uprawnienia do prowadzenia zajęć terapii ręki wg PTR©

Gimnastyka mózgu – kurs bazowy Kinezjologii Edukacyjnej

Kurs bazowy kinezjologii edukacyjnej dr Paula Dennisona 29.11.-01.12.2019

Terapia Ręki PTR© I i II stopień – Kurs certyfikacyjny nadający uprawnienia (marzec 2020)

ODZ w Cieszynie zaprasza w dniach 31.05.-02.06. 2019 r. na kurs Terapia Ręki PTR© I i II stopnia - kurs certyfikacyjny nadający uprawnienia do prowadzenia zajęć terapii ręki wg PTR©

Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne – I stopień (30.11.2019)

Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne - I stopień - 30 listopada 2019 r.