Powiatowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli oferuje kursy doskonalące, szkolenia i warsztaty dla nauczycieli, które są cennym dopełnieniem kwalifikacji.

Przed zapisem na wybraną formę szkolenia prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM UCZESTNICTWA I PŁATNOŚCI ZA SZKOLENIA OTWARTE.


DOSTĘPNE KURSY, SZKOLENIA, WARSZTATY:

Aktywne słuchanie muzyki wg Batii Strauss. Warsztaty muzyczno-ruchowe

Aktywne słuchanie muzyki wg Batii Staruss to warsztat, który przede wszystkim wyposaża nauczyciela w utwory wprowadzające dzieci w świat muzyki klasycznej. Aktywizuje dzieci nie tylko poprzez słuchanie, ale także zabawę, grę na instrumentach, taniec z chustami czy innymi rekwizytami.

Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne – I stopień (18.09.2021)

RUCH jako narzędzie wspomagania rozwoju psychoruchowego dziecka o prawidłowym rozwoju, jak i zastosowanie RUCHU w terapii zaburzeń rozwojowych.

Pozytywna dyscyplina w grupie przedszkolnej – kurs doskonalący

Pozytywna Dyscyplina (PD) jest metodą, wywodzącą się z psychologii pozytywnej Alfreda Adlera. Jest to metoda niezwykle skuteczna, oparta na wzajemnej miłości i szacunku rodziców lub nauczycieli i dzieci.

Gimnastyka mózgu – kurs bazowy Kinezjologii Edukacyjnej I i II część (27.05.2022)

Kurs bazowy kinezjologii edukacyjnej dr Paula Dennisona to holistyczna metoda wspierająca procesy nauczania i uczenia się oraz korygowania dysfunkcji i dysharmonii rozwojowych.