Ośrodek Doskonalenia Zawodowego oferuje kursy doskonalące, szkolenia i warsztaty dla nauczycieli, które są cennym dopełnieniem kwalifikacji.  Przed zapisem na daną formę szkolenia prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM UCZESTNICTWA I PŁATNOŚCI ZA SZKOLENIA OTWARTE.

“RytmoSongi”: autorskie warsztaty muzyczno-ruchowe

"RytmoSongi" to autorski warsztat oferujący to zestaw narzędzi muzycznych na codzienne chwile w pracy z dziećmi. Warsztaty pomagają w rozwijaniu motoryki małej oraz dużej, poczucia rytmu, percepcji słuchowej u dzieci.

ORTOGRAFIA W MAŁYM PALUSZKU – Techniki szybkiego uczenia w nauce ortografii

Warsztaty przybliżą przyczyny występowania trudności w pisaniu oraz zaprezentują możliwości zapobiegania im, poprzez wykorzystywanie w pisaniu ortograficznym technik przyspieszonego uczenia się.

Program szkolny Integracji Bilateralnej

Bilateralna Integracja - program szkolny 25-26 kwietnia 2020 r.

Tańce w kręgu- warsztaty

Dzięki tej metodzie ludzie pozbywają się kompleksów, nabierają pewności siebie, wyrażają emocje i pozbywają się stresu. Tańce w kręgu łagodzą napięcie i agresję, stwarzają wyjątkową komunikację, jaką jest harmonijny ruch .

Kompetencje kluczowe w edukacji regionalnej. Cz.1: Życie codzienne na Śląsku Cieszyńskim

Celem zajęć jest przygotowanie nauczycieli, wychowawców pod względem merytorycznym do prowadzenia interdyscyplinarnych zajęć z edukacji regionalnej, w korelacji z aktualną podstawą programową oraz podkreśleniem kształtowania kompetencji kluczowych u uczniów w tym zakresie.

Pozytywna dyscyplina w klasie i grupie przedszkolnej – kurs doskonalący (18-19.04.2020)

Pozytywna Dyscyplina (PD) jest klasyczną, znaną od 35 lat metodą, wywodzącą się z psychologii pozytywnej psychologa i edukatora Alfreda Adlera. Metody tej uczy się doświadczalnie, a uczestnicy szkoleń mogą stanąć w pozycji dziecka, doświadczyć jego uczuć, emocji i myśli i lepiej zrozumieć jego potrzeby i cele. W efekcie zmieniają swoje nawyki na bardziej pozytywne i skuteczne w codziennym życiu.

Terapia Ręki PTR© I stopień (styczeń 2020)

ODZ w Cieszynie zaprasza w dniach 24.01.- 25.01. 2020 r. na kurs Terapia Ręki PTR© I stopnia podstawowy. Kurs certyfikacyjny nadający uprawnienia do prowadzenia zajęć terapii ręki wg PTR©

Pozytywna dyscyplina w klasie i grupie przedszkolnej – kurs doskonalący (LUTY LISTA REZERWOWA)

Pozytywna Dyscyplina (PD) jest klasyczną, znaną od 35 lat metodą, wywodzącą się z psychologii pozytywnej psychologa i edukatora Alfreda Adlera. Metody tej uczy się doświadczalnie, a uczestnicy szkoleń mogą stanąć w pozycji dziecka, doświadczyć jego uczuć, emocji i myśli i lepiej zrozumieć jego potrzeby i cele. W efekcie zmieniają swoje nawyki na bardziej pozytywne i skuteczne w codziennym życiu.

MYŚLOGRAFIA – myślenie wizualne dla każdego

Na warsztatach uczestnicy odkryją potencjał MYŚLENIA WIZUALNEGO ("myślenia na papierze"), które usprawnia komunikację z innymi w pracy, w domu, pomaga rozwiązywać problemy i planować działania. Uczestnicy zapoznają się z zasadami tworzenia notatek wizualnych. Nauczą się stosować techniki wizualizacji myśli w różnych kontekstach edukacyjnych.

Terapia Ręki PTR© I i II stopień – Kurs certyfikacyjny nadający uprawnienia (marzec 2020)

ODZ w Cieszynie zaprasza w dniach 31.05.-02.06. 2019 r. na kurs Terapia Ręki PTR© I i II stopnia - kurs certyfikacyjny nadający uprawnienia do prowadzenia zajęć terapii ręki wg PTR©

Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne – I stopień (28.03.2020)

Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne - I stopień - 28 marca 2020 r.

Grafomotoryka w pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym

Szkolenie adresowane do osób pracujący z dziećmi z różnego rodzaju deficytami i zaburzeniami w szczególności z zakresu małej motoryki, od 3 do 10 roku życia.

Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne – II stopień

Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne - II stopień - 26 września 2020 r.

TUS – szkolenie certyfikujące dla nauczycieli

Szkolenie przygotowuje do prowadzenia treningu umiejętności społecznych dla dzieci ze spektrum autyzmu w normie intelektualnej oraz na poziomie niepełnosprawności intelektualnej w stopniu lekkim i umiarkowanym, komunikujących się werbalnie. 

Gimnastyka mózgu – kurs bazowy Kinezjologii Edukacyjnej

Kurs bazowy kinezjologii edukacyjnej dr Paula Dennisona 20.11.-22.11.2020