Aktualności

Sty
14

“RytmoSongi”: autorskie warsztaty muzyczno-ruchowe

PCDN “P-IN” w Cieszynie zaprasza 22 lutego 2020 r. wszystkich zainteresowanych nauczycieli edukacji przedszkolnej na autorskie  warsztaty muzyczno-ruchowe. “RytmoSongi”to zestaw narzędzi muzycznych na codzienne chwile w pracy z dziećmi. Warsztaty pomagają w rozwijaniu motoryki małej oraz dużej, poczucia rytmu, percepcji słuchowej u dzieci.

By admin | aktualności
Szczegóły
Sty
14

ORTOGRAFIA W MAŁYM PALUSZKU – Techniki szybkiego uczenia w nauce ortografii

PCDN “P-IN” w Cieszynie zaprasza 20 marca 2020 r. wszystkich zainteresowanych nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, wychowawców świetlic i pedagogów szkolnych na warsztaty, które przybliżą przyczyny występowania trudności w pisaniu oraz zaprezentują możliwości zapobiegania im, poprzez wykorzystywanie w pisaniu ortograficznym technik przyspieszonego uczenia się.

By admin | aktualności
Szczegóły
Sty
13

Godziny otwarcia PCDN w okresie ferii zimowych

Informujemy, że w okresie ferii zimowych Powiatowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach: 08:30-15:30. Od 27.01.2020 r. zapraszamy w stałych godzinach 08:30 do 16:30, od poniedziałku do piątku.

By admin | aktualności
Szczegóły
Sty
12

Program szkolny Integracji Bilateralnej

PCDN “P-IN”w Cieszynie zaprasza w dniach 25.04.- 26.04. 2020 r. wszystkich zainteresowanych nauczycieli wychowania przedszkolnego, nauczania zintegrowanego, specjalistów terapii pedagogicznej,nauczycieli wychowania fizycznego,gimnastyki korekcyjnej, pedagogów specjalnych,terapeutów SI, logopedów na szkolenie Program szkolny Integracji Bilateralnej.

By admin | aktualności
Szczegóły
Gru
09

Tańce w kręgu – warsztaty

PCDN w Cieszynie zaprasza 16-17 maja 2020 r. nauczycieli, psychologów, pedagogów, reedukatorów, terapeutów oraz wszystkich którzy chcą wzbogacić warsztat pracy lub po prostu lubią taniec i ruch na warsztaty “TAŃCE W KRĘGU”. Dzięki tej metodzie ludzie pozbywają się kompleksów, nabierają pewności siebie, wyrażają emocje i pozbywają się stresu. Tańce w kręgu łagodzą napięcie i agresję, […]

By admin | aktualności
Szczegóły
Gru
04

Kompetencje kluczowe w edukacji regionalnej. Cz.1: Życie codzienne na Śląsku Cieszyńskim

PCDN “P-IN” w Cieszynie zaprasza 12.02. 2020 r. o godzinie 15:30 wszystkich nauczycieli,  zainteresowanych wprowadzaniem elementów edukacji regionalnej w nauczaniu. Celem zajęć jest przygotowanie nauczycieli, wychowawców pod względem merytorycznym do prowadzenia interdyscyplinarnych zajęć z edukacji regionalnej, w korelacji z aktualną podstawą programową oraz podkreśleniem kształtowania kompetencji kluczowych u uczniów w tym zakresie.

By admin | aktualności
Szczegóły
Lis
20

“MYŚLOGRAFIA – myślenie wizualne dla każdego”

PCDN w Cieszynie zaprasza nauczycieli, wychowawców, trenerów , szkoleniowców, wykładowców akademickich, studentów oraz wszystkich zainteresowanych, którzy chcą poznać metodę myślografii,  w dniu 29 lutego 2020 r. na warsztaty “MYŚLOGRAFIA – myślenie wizualne dla każdego“. Na warsztatach uczestnicy odkryją potencjał MYŚLENIA WIZUALNEGO (“myślenia na papierze”), które usprawnia komunikację z innymi w pracy, w domu, pomaga rozwiązywać problemy […]

By admin | aktualności
Szczegóły
Lis
03

Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne – I stopień

Zapraszamy na kurs I stopnia Ruch Rozwijający W. Sherborne prowadzony przez mgr Małgorzatę Mroziak  28.03.2020 r.

By admin | aktualności
Szczegóły