Aktualności

Kwi
03

Grafomotoryka w pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolny-webinar

ODZ w Cieszynie zaprasza w dniu 18.04.2020 r. (sobota) na szkolenie w formie webinaru adresowane do nauczycieli przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej oraz innych placówek oświatowo – wychowawczych, pedagogów specjalnych, psychologów, fizjoterapeutów, logopedów pracujący z dziećmi z różnego rodzaju deficytami i zaburzeniami w szczególności z zakresu małej motoryki, od 3 do 10 roku życia.

By admin | aktualności
Szczegóły
Mar
23

INFORMACJA O OKRESOWYM ZAMKNIĘCIU PCDN

Informujemy, że w związku z pojawieniem się przypadków koronowirusa w Cieszynie i zarządzeniem Burmistrza o zamknięciu szkół  i placówek kulturalno-oświatowych informujemy, że Powiatowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli zostaje zamknięte do na okres dwóch tygodni od dnia 11.03. do dnia 13.04. 2020 r. Wszystkie zaplanowane w tym okresie szkolenia zostają odwołane i odbędą się w późniejszym terminie.

By admin | aktualności
Szczegóły
Mar
15

Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne – I stopień

Zapraszamy na kurs I stopnia Ruch Rozwijający W. Sherborne prowadzony przez mgr Małgorzatę Mroziak  09.05.2020 r.

By admin | aktualności
Szczegóły
Mar
14

ORTOGRAFIA W MAŁYM PALUSZKU – Techniki szybkiego uczenia w nauce ortografii

PCDN “P-IN” w Cieszynie zaprasza 08 maja 2020 r. wszystkich zainteresowanych nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, wychowawców świetlic i pedagogów szkolnych na warsztaty, które przybliżą przyczyny występowania trudności w pisaniu oraz zaprezentują możliwości zapobiegania im, poprzez wykorzystywanie w pisaniu ortograficznym technik przyspieszonego uczenia się.

By admin | aktualności
Szczegóły
Mar
13

Terapia Ręki PTR© – Kurs I i II stopnia nadający uprawnienia (czerwiec 2020 r.)

ODZ w Cieszynie zaprasza  w dniach 12.06. – 14.06. 2020 r.wszystkich zainteresowanych nauczycieli, logopedów, fizjoterapeutów, pedagogów specjalnych, terapeutów zajmujących się wczesnym wspomaganiem rozwoju oraz osoby pracujące z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych na kurs I i II stopnia nadające uprawnienia do prowadzenia zajęć terapii ręki wg PTR© . Szczegóły i zapisy >>>TUTAJ  

By admin | aktualności
Szczegóły
Mar
06

Biblioterapia w edukacji-konferencja interdyscyplinarna

Powiatowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli “P-IN” w Cieszynie oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka Filia w Cieszynie zapraszają  nauczycieli polonistów, historyków i bibliotekarzy na konferencję Biblioterapia w edukacji. Konferencja odbędzie się 20 kwietnia 2020 r. o godz. 15.00 w Powiatowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli, ul. ks. Świeżego 8, 43-400 Cieszyn.

By admin | aktualności
Szczegóły
Lut
27

“Kompetencje bez tajemnic”– współpraca w grupie jako przykład rozwijania kompetencji społecznych – warsztaty

PCDN “P-IN” w Cieszynie zaprasza 27 kwietnia 2020 r.  nauczycieli wszystkich poziomów edukacyjnych na warsztaty szkoleniowe, które zapoznają uczestników z metodami aktywizującymi pracy w grupie i zaprezentują pomysły ich wykorzystania w rozwijaniu kompetencji społecznych u uczniów.

By admin | aktualności
Szczegóły
Lut
27

Siła tkwi w pytaniu, aby wzmocnić motywację i zaangażowanie uczniów w zajęcia-warsztaty

PCDN “P-IN” w Cieszynie zaprasza 21 kwietnia 2020 r.  nauczycieli wszystkich poziomów edukacyjnych na warsztaty szkoleniowe, które odpowiedzą na pytanie w jaki sposób umiejętność zadawania właściwych pytań i we właściwy sposób wpływa na myślenie i uczenie się uczniów.

By admin | aktualności
Szczegóły