Szkolenia na żywo czyli inaczej w czasie rzeczywistym, to szkolenia które umożliwiają kontakt z osobą prowadzącą szkolenie, ale także z innymi uczestnikami. Dają one także możliwość komunikowania się na czacie, reagowania na bieżąco na to, co jest mówione i pokazywane przez trenera.

Warunki zapisów na szkolenie on-line:
1.  Wysyłając zgłoszenie uczestnik akceptuje informacje zawarte w opisie szkolenia oraz w regulaminie dotyczącym “uczestnictwa i płatności w szkoleniach on-line”

2. Jeśli Uczestnik, który wybrał opcję płatność indywidualna” nie otrzyma po wykonaniu przelewu w ciągu 24 godzin  maila, potwierdzającego jego udział w szkoleniu oraz zawierającego dane do logowania na webinar, proszony jest o sprawdzenie folderu SPAM, a następnie jeśli również tam nie będzie maila potwierdzającego o kontakt mailowy lub telefoniczny z Centrum.

3. Uczestnik który wybrał opcję “płatność przez placówkę” powinien otrzymać na 7 dni przed planowanym szkoleniem maila  potwierdzającego udział w szkoleniu oraz zawierającego dane do logowania na webinar. Faktura do placówki jest wysyłane na 7 dni  przed szkoleniem z 14 dniowym terminem płatności.  Jeśli  na 7 dni przed szkoleniem uczestnik nie otrzymał maila z danymi do logowania proszony jest o sprawdzenie folderu SPAM, a następnie jeśli również tam nie będzie maila potwierdzającego, o kontakt mailowy lub telefoniczny z Centrum.

Aby uczestniczyć w webinarze, należy spełnić następujące warunki techniczne:

1. Posiadać dostęp do Internetu.
  2. Posiadać sprawny głośnik, wystarczy taki wbudowany w laptopie. (Uczestnicy słyszą i widzą osobę prowadzącą oraz udostępnione przez nią materiały, np. prezentację. Nie widać innych uczestników, ale widać, co wszyscy piszą na czacie.)
  3. Opcjonalnie: Posiadać dostęp do kamerki i mikrofonu.(Nie jest niezbędny)

DOSTĘPNE SZKOLENIA:

Jak rozmawiać z wymagającym rodzicem – asertywnie i z szacunkiem?

Na webinarze Olga Pośpiech (Edukator Pozytywnej Dyscypliny) zapozna uczestników z teorią oraz uniwersalnymi narzędziami i technikami pomocnymi w skutecznej komunikacji między rodzicem i nauczycielem, ale także - generalnie - pomiędzy dorosłymi.

Jak skutecznie rozbudzać kreatywność i innowacyjność u uczniów

Na webinarze uczestnicy dowiedzą się jak można skutecznie rozwijać kreatywność i twórczość u każdego ucznia. Uczestnicy poznają wybrane metody i techniki do wykorzystania na zajęciach, które pomogą w stymulowaniu i rozwijaniu niezależności i oryginalność myślenia u uczniów.

Ćwiczenia i zabawy stymulujące rozwój i usprawniające funkcje analizatora wzrokowego

Podczas webinaru poznasz pięć aspektów percepcji wzrokowej, które mają duże znaczenie w rozwoju umiejętności uczenia się dzieci. Prowadząca Marta Koplejewska zaprezentuje przykładowe ćwiczenia i zabawy, które wykorzystasz w swojej codziennej pracy z dziećmi. Dzięki nim wzbogacisz swoje metody o nowe narzędzia, a Twoje zajęcia zyskają na atrakcyjności.

Jak wykorzystać opowieści ludowe na zajęciach z edukacji regionalnej. (Na przykładzie Śląska Cieszyńskiego)

Uczestnicy na webinarze dowiedzą się jak przygotować ciekawe zajęcia z edukacji regionalnej przy wykorzystaniu opowieści ludowych oraz dowiedzą się jak kształtować kompetencje kluczowe na tych zajęciach.

“Ratunku! Mam dzieciaki w onlajnie” – praktyczne rozwiązania na organizację pracy zdalnej w przedszkolu

Na webinarium uczestnicy otrzymają praktyczne wskazówki, poznają kilka narzędzi wspomagających pracę nauczyciela i dostaną gotowe pomysły na działania do wykorzystania podczas edukacji zdalnej w przedszkolu.

Pedagogika zabawy według metody Klanzy

Czym jest pedagogika zabawy? Jak wygląda w praktyce? Czy każda zabawa przeprowadzona jest metodą Klanzy?  A jeśli nie, to jakie warunki musi spełniać? Jeżeli  pracujesz z dziećmi  i szukasz alternatywnych metod pracy oraz  chciałbyś  pogłębić wiedzę z zakresu pedagogiki zabawy,  to webinarium jest właśnie dla Ciebie.

Awans zawodowy – na stopień nauczyciela dyplomowanego (porady praktyczne na zakończenie)

Na webinarium uczestnicy uporządkują swoją wiedzę dotyczącą procesu zakończenia stażu i procedury awansu na stopień nauczyciela dyplomowanego.

Awans zawodowy – na stopień nauczyciela mianowanego (porady praktyczne na zakończenie)

Na webinarium uczestnicy uporządkują swoją wiedzę dotyczącą procesu zakończenia stażu i procedury awansu na stopień nauczyciela mianowanego.

Sprawowanie nadzoru pedagogicznego dla dyrektorów szkół podstawowych i przedszkoli

Na szkoleniu uczestnicy uporządkują swoją wiedzy z zakresu organizacji nadzoru pedagogicznego w polskim systemie oświaty. Nabędą umiejętności sporządzenia planu nadzoru z uwzględnieniem kierunków realizacji polityki oświatowej państwa oraz wyników i wniosków z pełnionego nadzoru

Awans zawodowy – na stopień nauczyciela kontraktowego (porady praktyczne na zakończenie)

Na webinarium uczestnicy uporządkują swoją wiedzę dotyczącą procesu zakończenia stażu i procedury awansu na stopień nauczyciela kontraktowego.