Szkolenia na żywo czyli inaczej w czasie rzeczywistym, to szkolenia które umożliwiają kontakt z osobą prowadzącą szkolenie, ale także z innymi uczestnikami. Dają one także możliwość komunikowania się na czacie, reagowania na bieżąco na to, co jest mówione i pokazywane przez trenera.

Warunki zapisów na szkolenie on-line:
1.  Wysyłając zgłoszenie uczestnik akceptuje informacje zawarte w opisie szkolenia oraz w regulaminie dotyczącym “uczestnictwa i płatności w szkoleniach on-line”

2. Jeśli Uczestnik, który wybrał opcję płatność indywidualna” nie otrzyma po wykonaniu przelewu w ciągu 24 godzin  maila, potwierdzającego jego udział w szkoleniu oraz zawierającego dane do logowania na webinar, proszony jest o sprawdzenie folderu SPAM, a następnie jeśli również tam nie będzie maila potwierdzającego o kontakt mailowy lub telefoniczny z Centrum.

3. Uczestnik który wybrał opcję “płatność przez placówkę” powinien otrzymać na 7 dni przed planowanym szkoleniem maila  potwierdzającego udział w szkoleniu oraz zawierającego dane do logowania na webinar. Faktura do placówki jest wysyłane na 7 dni  przed szkoleniem z 14 dniowym terminem płatności.  Jeśli  na 7 dni przed szkoleniem uczestnik nie otrzymał maila z danymi do logowania proszony jest o sprawdzenie folderu SPAM, a następnie jeśli również tam nie będzie maila potwierdzającego, o kontakt mailowy lub telefoniczny z Centrum.

Aby uczestniczyć w webinarze, należy spełnić następujące warunki techniczne:

1. Posiadać dostęp do Internetu.
  2. Posiadać sprawny głośnik, wystarczy taki wbudowany w laptopie. (Uczestnicy słyszą i widzą osobę prowadzącą oraz udostępnione przez nią materiały, np. prezentację. Nie widać innych uczestników, ale widać, co wszyscy piszą na czacie.)
  3. Opcjonalnie: Posiadać dostęp do kamerki i mikrofonu.(Nie jest niezbędny)

DOSTĘPNE SZKOLENIA:

Trener umiejętności grafomotorycznych dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w oparciu o PTR© (program terapii ręki)

Po szkoleniu Uczestnik zdobywa uprawnienia do prowadzenia diagnozy i treningu umiejętności grafomotorycznych dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w oparciu o PTR© (program terapii ręki).

„Przedszkolak dobrze przygotowany do szkoły”: Rozwój poznawczy

Szkolenie powstało na bazie wieloletnich doświadczeń nauczyciela wychowania przedszkolnego - Pani Marleny Marszałek, która została nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i zaczęła pracę z uczniami klasy pierwszej.

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w klasach 4-6

Podczas szkolenia prowadząca krótko omówi rolę sztucznej inteligencji, jej najważniejsze zastosowania we współczesnym świecie, a także szanse i zagrożenia jakie ze sobą niesie. Przedstawi również uczestnikom narzędzia dydaktyczne przydatne w pracy nauczyciela klas 4-6.

„Moc Mózgu”: Jak wspierać i rozwijać funkcje poznawcze uczniów

Szkolenie skierowane do nauczycieli i terapeutów. Podczas spotkania uczestnicy  poznają skuteczne strategie i narzędzia, które pomogą wspierać rozwój umiejętności poznawczych uczniów.

Rozwijanie logicznego myślenia – szybkie zabawy na rozgrzewkę w klasach 1-3

W trakcie webinaru prowadząca opowie uczestnikom o roli logicznego myślenia w życiu codziennym. Uczestnicy poznają trening logicznego myślenia –w postaci zabaw na dobry start każdego dnia, który mogą stosować w pracy z uczniami.

„Słyszę, Widzę, Rozwijam”: Praktyczne narzędzia dla nauczycieli w rozwijaniu percepcji sensorycznej u uczniów.

W trakcie webinarium uczestnicy odkryją różnorodne praktyki i techniki, które można zastosować w pracy nauczycielskiej, aby wspierać rozwój percepcji sensorycznej u uczniów na każdym etapie nauczania.

WOPFU – jak interpretować orzeczenia, tworzenie, praca z dokumentem

Głównym celem szkolenia jest nabycie wiedzy i umiejętności dotyczących przygotowywania Wielospecjalistycznej Oceny Poziomu Funkcjonowania Ucznia. Uczestnicy dowiedzą się jak interpretować orzeczenia i jak tworzyć i pracować z tym dokumentem.