SZKOLENIE ON-LINE DLA DYREKTORÓW PRZEDSZKOLI ORAZ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Temat: Udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej dzieciom i uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w świetle przepisów prawa oświatowego.

Rozpoczęcie

23 września 2020 - 16:30

23 września 2020 - 18:00

webinar - ClickMeeting   Zobacz mapę

SZKOLENIE Z ZAKRESU REALIZACJI PODSTAWOWYCH KIERUNKÓW POLITYKI OŚWIATOWEJ PAŃSTWA  W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

Temat webinaru: Udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej dzieciom i uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w świetle przepisów prawa oświatowego

Adresaci szkolenia on-line: dyrektorzy przedszkoli i szkół podstawowych, pedagodzy i psycholodzy szkolni

Cele szkolenia: Jednym z kierunków realizacji polityki oświatowej Państwa w roku szkolnym 2020/2021 jest zapewnienie wysokiej jakości kształcenia oraz wsparcia psychologiczno – pedagogicznego wszystkim uczniom z uwzględnieniem zróżnicowania ich potrzeb rozwojowych i edukacyjnych. Proponowane przez nas szkolenie ma pomóc dyrektorom oraz innym osobom odpowiedzialnym za realizację pomocy psychologiczno – pedagogicznej w placówce w odświeżeniu i usystematyzowaniu wiedzy na ten temat.

Szkolenie ma za zadanie zapoznać uczestników z rozwiązaniami prawnymi oraz praktycznymi przykładami na temat organizowania i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej, kształcenia specjalnego oraz indywidualnego nauczania. Uczestnicy zostaną zapoznani z metodami udzielania wsparcia uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w placówce przedszkolnej oraz w szkole.

Prowadzenie: Małgorzata Spendelpsycholog, logopeda, wykładowca. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy psychologicznej, w tym diagnostyczno-terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą. Prowadzi zajęcia szkoleniowe w poradniach, przedszkolach, szkołach i ośrodkach oświatowych. Członek Zespołu do spraw specjalnych potrzeb edukacyjnych powołanego przez Ministra Edukacji Narodowej. Ekspert ORE ds. opracowania standardów pracy poradni psychologiczno-pedagogicznych.

1. udział bezpłatny  – Jeśli placówka/lub Gmina zawarła umowę z PCDN,  udział w szkoleniach on-line z  kategorii ‘wspomaganie nauczycieli’  jest dla nauczyciela tej placówki/gminy bezpłatny.
    UWAGA! Istnieje możliwość wykupu przez placówkę/gminę w dowolnym momencie trwania roku szkolnego pakietu bezpłatnych szkoleń.  Szczegóły >>> TUTAJ

Warunki zapisów na szkolenie on-line: Przed wysłaniem zgłoszenia należy zapoznać się z  WARUNKAMI UCZESTNICTWA W SZKOLENIACH W RAMACH WSPOMAGANIA NAUCZYCIELI. Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z przeczytaniem i akceptacją warunków uczestnictwa.

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami: