Pomysły na polisensoryczne zabawy plastyczne w przedszkolu i klasach 1-3

Zabawy proponowane podczas szkolenia będą mieć na celu zapewnienie dziecku możliwość odkrywania właściwości różnych materiałów (barwa, faktura, dźwięk), doskonalenia koncentracji uwagi, percepcji, pamięci i wyobraźni, a przede wszystkim nabywania nowych doświadczeń i dzielenia się nimi.

10 października 2022 - 18:00

10 października 2022 - 19:30

UWAGA! Jeśli chcesz wziąć udział w tym szkoleniu a placówka lub gmina nie ma podpisanej umowy z PCDN „P-IN” zapisz się na to szkolenie  >>> TUTAJ

Szkolenie wpisuje się w realizację:

Priorytetu MEN na rok szkolny 2022/2023: Podnoszenie jakości kształcenia oraz dostępności i jakości wsparcia udzielanego dzieciom i uczniom w przedszkolach i szkołach ogólnodostępnych i integracyjnych.

Adresaci szkolenia:

nauczyciele edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, nauczyciele współorganizujący proces kształcenia, wychowawcy świetlic, studenci.

Cel szkolenia:

W procesie uczenia się przez doświadczanie, dziecko ma szansę, zgodnie z wiekiem rozwojowym polisensorycznie, całościowo poznawać otoczenie i znajdujące się w nim obiekty. Dlatego zabawy proponowane podczas szkolenia mają zapewnić dziecku możliwość odkrywania właściwości różnych materiałów (barwa, faktura, dźwięk), doskonalenia koncentracji uwagi, percepcji, pamięci i wyobraźni, a przede wszystkim nabywania nowych doświadczeń i dzielenia się nimi. Są też okazją do współdziałania, uczenia się dzielenia materiałami i narzędziami plastycznymi oraz przestrzenią.

Prowadzenie: dr Iwona Wendreńska oligofrenopedagog, szkoleniowiec oraz wykładowca UŚ;
mgr Anna Kaszyca –
szkoleniowiec, nauczyciel Montessori, psychoterapeutka Gestalt, pedagog specjalny.

Zapraszamy do zapoznania się również z całą naszą ofertą szkoleniową. Inne webinaria na żywo znajdziesz >>> TUTAJ

Polub też nasz fanpage i bądź na bieżąco z naszymi nowościami szkoleniowymi.

Zaświadczenie uczestnictwa i materiały: Po każdym szkoleniu on-line, uczestnik otrzymuje drogą elektroniczną imienne zaświadczenie uczestnictwa w formie pdf oraz materiały. Materiały wysyłamy w ciągu 3 dni roboczych od zakończenia szkolenia.

2. udział płatny  – cena 76 zł /os. (nauczyciele z gmin/placówek, które nie mają podpisanej umowy z PCDN).
  3. UWAGA! Jeśli chcesz wziąć udział w tym szkoleniu a placówka lub gmina nie ma podpisanej z nami umowy zapisz się na to szkolenie >>> TUTAJ
  4. Istnieje możliwość wykupu przez placówkę/gminę w dowolnym momencie trwania roku szkolnego pakietu bezpłatnych szkoleń. Szczegóły >>> TUTAJ

Website

www.odz.edu.pl