Edukacja przyrodnicza w przedszkolu. Baza pomysłów dla nauczyciela

Na szkoleniu prowadząca przedstawi nauczycielom przykłady działań proekologicznych, które realizować można przy współpracy z rodzicami i środowiskiem lokalnym. Ponadto podzieli się również z uczestnikami praktycznymi i sprawdzonymi pomysłami na realizację treści ekologicznych w trakcie zajęć z przedszkolakami.

12 października 2022 - 18:00

12 października 2022 - 19:30

UWAGA! Jeśli chcesz wziąć udział w tym szkoleniu a placówka lub gmina nie ma podpisanej umowy z PCDN „P-IN” zapisz się na to szkolenie  >>> TUTAJ

Szkolenie wpisuje się w realizację:

Priorytetu MEN na rok szkolny 2022/2023: Wychowanie zmierzające do osiągnięcia ludzkiej dojrzałości poprzez kształtowanie postaw ukierunkowanych na prawdę, dobro i piękno, uzdalniających do odpowiedzialnych decyzji.

Adresaci szkolenia:

Szkolenie „Edukacja przyrodnicza w przedszkolu” kierujemy do nauczycieli wychowania przedszkolnego zainteresowanych wzbogaceniem swojego warsztatu pracy.

Cel szkolenia:

Webinarium „Edukacja przyrodnicza w przedszkolu” przybliży uczestnikom tematykę edukacji ekologicznej w przedszkolu. Na szkoleniu prowadząca Marlena Marszałek – szkoleniowiec, czynny nauczyciel wychowania przedszkolnego, przedstawi nauczycielom przykłady działań proekologicznych, które realizować można przy współpracy z rodzicami i środowiskiem lokalnym. Ponadto podzieli się również z uczestnikami praktycznymi i sprawdzonymi pomysłami na realizację treści ekologicznych w trakcie zajęć z przedszkolakami.

Zawartość szkolenia:

1. Czym jest edukacja ekologiczna w przedszkolu.
2. Praktyczne pomysły na realizację treści z zakresu:
– ochrony powietrza, wód, gleby i zieleni,
– segregacji odpadów,
– ochrony przed hałasem,
– ekologicznego stylu życia.
3. Przykłady działań proekologicznych realizowanych przy współpracy z rodzicami i środowiskiem lokalnym.

Prowadzenie: Szkolenie poprowadzi Marlena Marszałek nauczyciel wychowania przedszkolnego, trener-szkoleniowiec, trener rozwoju kreatywności, trener kompetencji miękkich oraz tutor przedszkolny i oligofrenopedagog, a także terapeuta pedagogiczny.

Zapraszamy do zapoznania się również z całą naszą ofertą szkoleniową. Inne webinaria na żywo znajdziesz >>> TUTAJ

Polub też nasz fanpage i bądź na bieżąco z naszymi nowościami szkoleniowymi.

Zaświadczenie uczestnictwa i materiały: Po każdym szkoleniu on-line, uczestnik otrzymuje drogą elektroniczną imienne zaświadczenie uczestnictwa w formie pdf oraz materiały. Materiały wysyłamy w ciągu 3 dni roboczych od zakończenia szkolenia.

2. udział płatny  – cena 76 zł /os. (nauczyciele z gmin/placówek, które nie mają podpisanej umowy z PCDN).
  3. UWAGA! Jeśli chcesz wziąć udział w tym szkoleniu a placówka lub gmina nie ma podpisanej z nami umowy zapisz się na to szkolenie >>> TUTAJ
  4. Istnieje możliwość wykupu przez placówkę/gminę w dowolnym momencie trwania roku szkolnego pakietu bezpłatnych szkoleń. Szczegóły >>> TUTAJ

Website

www.odz.edu.pl