Agresja i autoagresja u uczniów ze spektrum autyzmu - wszystko, co nauczyciel powinien wiedzieć

Na szkoleniu uczestnicy dowiedzą się co jest przyczyną agresji u dzieci z autyzmem i jakie może ona przyjmować formy. Szkolenie odpowie również na pytanie jak z takimi przejawami agresji może sobie radzić opiekun, a jak dziecko? Prowadząca szkolenie dr Marta Koplejewska wyjaśni również czy istnieje jakaś skuteczna terapia, która poprawi jakość życia dziecka ze spektrum autyzmu.

Start

28 września 2023 - 18:00

Zakończenie

28 września 2023 - 19:30

Adres

webinarium na żywo   View map

UWAGA! Jeśli chcesz wziąć udział w tym szkoleniu a placówka lub gmina nie ma podpisanej umowy z PCDN „P-IN” zapisz się na to szkolenie  >>> TUTAJ

Szkolenie wpisuje się w realizację:

Priorytetu MEN na rok szkolny 2023/2024: 

Podnoszenie jakości wsparcia dla dzieci, uczniów i rodzin udzielanego w systemie oświaty poprzez rozwijanie współpracy wewnątrz- i międzyszkolnej, a także z podmiotami działającymi w innych sektorach, w tym w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju dzieci i wsparcia rodziny.

Adresaci szkolenia: nauczyciele, pedagodzy, terapeuci.

Cel szkolenia:

Co leży u podłoża zachowań trudnych u uczniów z autyzmem? Jak formy mogą przybierać zachowania agresywne i autoagresywne? Jak na te zachowania reagować i jak sobie z nimi radzić? Zapraszamy na szkolenie, które omawia te problemy.

Pojawiające się u części dzieci autystycznych zachowania agresywne lub autoagresywne wywołują u rodziców i ich nauczycieli reakcję w postaci bezradności, lęku i rozpaczy. Agresja u dzieci z autyzmem może przyjmować różne formy. Dzieci często krzyczą, wpadają w szał, biją, szczypią, gryzą i kopią innych, rzucają przedmiotami, czasem nawet się okaleczają.

Co jest przyczyną owych niezrozumiałych zachowań? Jak ma sobie z nimi radzić opiekun, a jak dziecko? Czy istnieje jakaś skuteczna terapia, która poprawi jakość życia dziecka ze spektrum autyzmu? Prowadząca szkolenie dr Marta Koplejewska odpowie na te i wiele innych pytań

Prowadzenie: dr Marta Koplejewska popularyzatorka nauki w Uniwersytetach Dziecięcych, doświadczony terapeuta integracji sensorycznej, wczesnego wspomagania, oligofrenopedagog, trener, nauczyciel.

Zaświadczenie uczestnictwa i materiały: Po każdym szkoleniu on-line, uczestnik otrzymuje na adres mailowy link do pobrania imiennego zaświadczenie uczestnictwa w formie pdf . Materiały wysyłamy na maile uczestników w ciągu 3 dni roboczych od zakończenia szkolenia.


Polub też nasz  fanpage i bądź na bieżąco z naszymi nowościami szkoleniowymi.

Zapraszamy do zapoznania się również z całą naszą ofertą szkoleniową. Inne webinaria na żywo znajdziesz >>> TUTAJ 


Cena udziału w webinarze w ramach wspomagania nauczycieli: Cena jest zależna od od tego czy placówka/gmina ma podpisaną umowę z PCDN:

  1. udział bezpłatny  – Jeśli placówka/lub Gmina zawarła umowę z PCDN,  udział w szkoleniach on-line z  kategorii ’wspomaganie nauczycieli’  jest dla nauczyciela tej placówki/gminy bezpłatny.
    UWAGA!  jeśli nie jesteś pewien, czy placówka/gmina  ma podpisaną  umowę z PCDN sprawdź  >>>> TUTAJ LISTA GMIN/PLACÓWEK KTÓRE PODPISAŁY UMOWĘ)
  2. udział płatny  – cena 96 zł /os. (nauczyciele z gmin/placówek, które nie mają podpisanej umowy z PCDN).
  3. UWAGA! Jeśli chcesz wziąć udział w tym szkoleniu a placówka lub gmina nie ma podpisanej z nami umowy zapisz się na to szkolenie >>> TUTAJ
  4. Istnieje możliwość wykupu przez placówkę/gminę w dowolnym momencie trwania roku szkolnego pakietu bezpłatnych szkoleń. Szczegóły>>> TUTAJ

Warunki zapisów na szkolenie on-line: Przed wysłaniem zgłoszenia należy zapoznać się z WARUNKAMI UCZESTNICTWA W SZKOLENIACH W RAMACH WSPOMAGANIA NAUCZYCIELI. Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z przeczytaniem i akceptacją warunków uczestnictwa.

MORE DETAIL

Website

www.odz.edu.pl

Phone

505 981 381

Email

info@odz.edu.pl