Pomysły na polisensoryczne zabawy plastyczne w przedszkolu i klasach 1-3

Zabawy proponowane podczas szkolenia będą mieć na celu zapewnienie dziecku możliwość odkrywania właściwości różnych materiałów (barwa, faktura, dźwięk), doskonalenia koncentracji uwagi, percepcji, pamięci i wyobraźni, a przede wszystkim nabywania nowych doświadczeń i dzielenia się nimi.

START:
10 października 2022
CZAS TRWANIA:
1,5 godz. zegarowej
CENA
76.00

Adres

webinarium na żywo   View map

Kategorie

szkolenia na żywo
Szkolenie wpisuje się w realizację:

Priorytetu MEN na rok szkolny 2022/2023: Podnoszenie jakości kształcenia oraz dostępności i jakości wsparcia udzielanego dzieciom i uczniom w przedszkolach i szkołach ogólnodostępnych i integracyjnych.

Adresaci szkolenia: nauczyciele edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, nauczyciele współorganizujący proces kształcenia, wychowawcy świetlic, studenci.

Cel szkolenia: W procesie uczenia się przez doświadczanie, dziecko ma szansę, zgodnie z wiekiem rozwojowym polisensorycznie, całościowo poznawać otoczenie i znajdujące się w nim obiekty. Dlatego zabawy proponowane podczas szkolenia mają zapewnić dziecku możliwość odkrywania właściwości różnych materiałów (barwa, faktura, dźwięk), doskonalenia koncentracji uwagi, percepcji, pamięci i wyobraźni, a przede wszystkim nabywania nowych doświadczeń i dzielenia się nimi. Są też okazją do współdziałania, uczenia się dzielenia materiałami i narzędziami plastycznymi oraz przestrzenią.

Termin szkolenia: 10.10.2022
Czas trwania szkolenia:  1,5 h  (18:00-19:30)
Forma: Szkolenie on-line na żywo
Koszt szkolenia: 76 zł

Prowadzenie: dr Iwona Wendreńska oligofrenopedagog, szkoleniowiec oraz wykładowca UŚ;
mgr Anna Kaszyca – szkoleniowiec, nauczyciel Montessori, psychoterapeutka Gestalt, pedagog specjalny.

Zaświadczenie uczestnictwa: Po każdym szkoleniu on-line uczestnik otrzymuje, drogą elektroniczną, imienne zaświadczenie uczestnictwa w webinarium w formie pdf oraz materiały. Zaświadczenie uczestnictwa oraz materiały szkoleniowe wysyłamy na maile uczestników w ciągu 3 dni roboczych od zakończenia szkolenia.

Zapraszamy do zapoznania się również z całą naszą ofertą szkoleniową. Inne webinaria na żywo znajdziesz >>> TUTAJ 

Polub też nasz  fanpage i bądź na bieżąco z naszymi nowościami szkoleniowymi.