SŁOWO + RUCH + MUZYKA = LOGORYTMIKA - praktyczne warsztaty oparte na autorskim KALENDARZU LOGORYTMICZNYM

ODZ w Cieszynie zaprasza 09.03.2019 r. wszystkich zainteresowanych nauczycieli edukacji przedszkolnej, wczesnoszkolnej, nauczycieli świetlic, logopedów i terapeutów na warsztaty szkoleniowe „SŁOWO + RUCH + MUZYKA = LOGORYTMIKA ” – praktyczne warsztaty oparte na autorskim KALENDARZU LOGORYTMICZNYM przygotowanym przez mgr Piotra Tolsdorfa  - logopedę z wieloletnim doświadczeniem w terapii indywidualnej i grupowej. Szkolenie to wyjątkowe, praktyczne warsztaty, które nie są jedynie prezentacją pomysłów i piosenek. Podczas spotkania odpowiadamy na pytanie „po co” i „dlaczego”, a uczestniczy wychodzący z warsztatów będą wiedzieli jak świadomie i mądrze korzystać z aktywności logorytmicznych.

ROZPOCZĘCIE:
9 marca 2019
CZAS TRWANIA:
09:00-13:00

Miejsce zajęć

ODZ "Publisher-Innowacje" 43-400 Cieszyn, ul. ks.Świeżego 8   Zobacz mapę

Categories

kursy doskonalące
Termin: 09.03. 2019 r.        
Czas trwania: 09:00-13:00   
szkolenie w formie warsztatów max. 25 uczestników
Cena: 140 zł/os   
w cenie szkolenia: certyfikat, przerwa kawowa, materiały w wersji elektronicznej.


UWAGA! Istnieje możliwość dokupienia egzemplarza autorskiego KALENDARZA LOGORYTMICZNEGO oraz dysku pendrive z nagraniami muzycznymi (piosenki w wersji wokalnej i instrumentalnej), sygnałów muzycznych i autorskimi podkładami oraz materiałami do druku w cenie 40 zł w dniu warsztatów. (dokupienie materiałów należy zgłosić w formularzu zgłoszeniowym w uwagach)

zaliczka: 50 zł  (płatna do 7 dni roboczych od zapisu na kurs. Zaliczka nie obowiązuję w przypadku zgłoszenia płatności przelewem po szkoleniu przez placówkę)
Wszystkie informacje o warunkach płatności  i uczestnictwa w   REGULAMINIE

Adresaci szkolenia: nauczyciele edukacji przedszkolnej, wczesnoszkolnej, logopedzi, terapeuci, wychowawcy świetlicy oraz inne osoby zainteresowane tematem logorytmiki.

Cel szkolenia: „Słowo + ruch + muzyka = logorytmika” to wyjątkowe, praktyczne warsztaty, które nie są jedynie prezentacją pomysłów i piosenek. Podczas spotkania odpowiadamy na pytanie „po co” i „dlaczego”, a uczestniczy wychodzący z warsztatów będą wiedzieli jak świadomie i mądrze korzystać z aktywności logorytmicznych.
Warsztat oparty jest na autorskim KALENDARZU LOGORYTMICZNYM, . Kalendarz zawiera 19 scenariuszy, 12 autorskich piosenek, 109 pomysłów na zabawy logorytmiczne, 39 autorskich podkładów do zabaw.  
Dlaczego warto:
 1. dowiesz się czym jest logorytmika i poznasz terapeutyczne walory poszczególnych typów zabaw,
 2. nauczysz się jak wpływać na rozwój mowy dzieci poprzez zabawę,
 3. dowiesz się w jaki sposób można wykorzystać elementy koncepcji wychowania muzycznego Zoltana Kodaly’a w zabawach logorytmicznych .

Kalendarz logorytmiczny  jak pisze autor szkolenia “jest zbiorem zabaw – od tego należy zacząć, ale… też nie można na tym poprzestać.Jest źródłem pomysłów, które można dowolnie modyfikować i to jest właśnie sedno kalendarza. Mając świadomość celu, do którego dążymy poprzez określoną zabawę, jesteśmy w stanie “ubrać ją” w dowolną, atrakcyjną dla dzieci tematykę. W kalendarzu znajdziecie opisy zabaw, które zostały sprawdzone w praktyce. Są wśród nich również takie, do których (na prośbę dzieci)  musiałem  wracać przy każdych kolejnych zajęciach.”

Zabawy logorytmiczne  zawarte w scenariuszach są przeznaczone do stymulowania rozwoju psychoruchowego dzieci  i obejmują:
 • ćwiczenia motoryki dużej,
 • ćwiczenia motoryki małej,
 • stymulowanie pracy języka,
 • rozwijanie pamięci symultanicznej,
 • rozwijanie pamięci sekwencyjnej,
 • rozwijanie percepcji słuchowej,
 • ćwiczenia analizy i syntezy wzrokowej,
 • trening prawidłowego oddychania,
 • ćwiczenia kategoryzacji,
 • rozwijanie poczucia rytmu,
Prowadzenie: mgr Piotr Tolsdorf  – logopeda z wieloletnim doświadczeniem w terapii indywidualnej i grupowej. Od początku swojej pracy zawodowej związany ze środowiskiem przedszkolnym i szkolnym. Jako muzyk-logopeda prowadzi zajęcia logorytmiczne dla dzieci oraz autorskie warsztaty metodyczne dla nauczycieli. Jest autorem piosenek logorytmicznych, do których samodzielnie komponuje muzykę oraz przygotowuje tekst. Prowadzi logopedyczego bloga, na którym zamieszcza autorskie pomysły pomocy logopedycznych, propozycje rozwijających zabaw, a także porady dla rodziców. Uczestnik ogólnopolskiej akcji profilaktycznej “2 słowa na 2 lata to o 270 słów za mało”.