O empatycznej komunikacji z uczniem. Zachęcanie do współpracy poprzez postawę akceptującą uczucia uczniów starszych klas SP

Na webinarium uczestnicy dowiedzą się czym jest empatia i jak ją okazywać. Prowadząca szkolenie wyjaśni również jak nasza postawa akceptująca uczucia dziecka pomaga w nawiązaniu relacji i współpracy z uczniem.

START:
17 października 2022
CZAS TRWANIA:
1,5 godz. zegarowej
CENA
76.00

INSTRUCTORS:

Adres

webinarium na żywo   View map

Kategorie

szkolenia na żywo
Szkolenie wpisuje się w realizację:

Priorytetu MEN na rok szkolny 2022/2023: Podnoszenie jakości kształcenia oraz dostępności i jakości wsparcia udzielanego dzieciom i uczniom w przedszkolach i szkołach ogólnodostępnych i integracyjnych.

Adresaci szkolenia:

Szkolenie „O empatycznej komunikacji z uczniem” kierujemy do nauczycieli klas 4-8 zainteresowanych wzbogaceniem swojego warsztatu pracy.

Cel szkolenia:

Na webinarium ” O empatycznej komunikacji z uczniem” uczestnicy dowiedzą się czym jest empatia i jak ją okazywać. Prowadząca szkolenie wyjaśni również jak nasza postawa akceptująca uczucia dziecka pomaga w nawiązaniu relacji i współpracy z uczniem. Na webinarium poruszone zostaną również kwestie akceptacji, zrozumienia i aktywnego słuchania w relacjach z nastolatkami. 

Zawartość szkolenia:

  1. Czym jest empatia
  2. Jak ją okazywać ? O akceptacji, zrozumieniu, aktywnym słuchaniu
  3. Bogaty świat uczuć. Po co nam emocje?
  4. Jak nasza postawa akceptująca uczucia dziecka pomaga w nawiązaniu relacji i współpracy z uczniem?
  5. Sztuka rozpoznawania i zaspokajania swoich potrzeb
  6. Empatia kompetencją przyszłości

Termin szkolenia: 17.10.2022
Czas trwania szkolenia:  1,5 h  (17:30 – 19:00)
Koszt szkolenia: 76 zł

Prowadzenie: Olga Pośpiech – Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny dla nauczycieli przedszkolnych i szkolnych oraz rodziców. Od 3 lat organizuje warsztaty i szkolenia. Pedagog. Wiedzę i doświadczenie zdobywała będąc przez 6 lat dyrektorką Niepublicznego Przedszkola Neo Montessori Kids w Częstochowie. Absolwentka rocznego kursu nt. pedagogiki Marii Montessori dla przedszkoli, organizowanego przez Polski Instytut Montessori w Warszawie.  Ukończyła kursy i szkolenia z zakresu pedagogiki, psychologii, komunikacji i rozwoju osobistego. Mama dwóch chłopców w wieku wczesnoszkolnym, praktykująca Pozytywną Dyscyplinę od 4 lat. Prowadzi swoją stronę FB  @pozytywnieolgapospiech

Zapraszamy do zapoznania się również z całą naszą ofertą szkoleniową. Inne webinaria na żywo znajdziesz >>> TUTAJ 

Polub też nasz fanpage i bądź na bieżąco z naszymi nowościami szkoleniowymi.

Zaświadczenie uczestnictwa i materiały: Po każdym szkoleniu on-line, uczestnik otrzymuje drogą elektroniczną imienne zaświadczenie uczestnictwa w formie pdf oraz materiały. Zaświadczenia i materiały wysyłamy w ciągu 3 dni roboczych od zakończenia szkolenia.