TU Się Bawi - czyli kiedy dziecko "nie zdąży" być grzeczne. (Wprowadzenie do autorskiego programu TyTUS)

Szkolenie jest wprowadzeniem do autorskiego program TyTUS - Innowacyjnego rozwiązania metodycznego łączącego Trening Umiejętności Społecznych z sensomotoryką. 

START:
25 września 2023
CZAS TRWANIA:
1,5 godz. zegarowej
CENA
96.00

UWAGA! Jeśli chcesz wziąć udział w tym szkoleniu a Twoja placówka lub gmina, w której pracujesz ma podpisaną umowę z PCDN „P-IN” zapisz się na to szkolenie  >>> TUTAJ

 

Szkolenie wpisuje się w realizację:

Priorytetów MEN na rok szkolny 2023/2024:

1. Wspomaganie wychowawczej roli rodziny poprzez pomoc w kształtowaniu u wychowanków i uczniów stałych sprawności w czynieniu dobra, rzetelną diagnozę potrzeb rozwojowych dzieci i młodzieży, realizację adekwatnego programu wychowawczo-profilaktycznego oraz zajęć wychowania do życia w rodzinie.

2.Podnoszenie jakości wsparcia dla dzieci, uczniów i rodzin udzielanego w systemie oświaty poprzez rozwijanie współpracy wewnątrz- i międzyszkolnej, a także z podmiotami działającymi w innych sektorach, w tym w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju dzieci i wsparcia rodziny.

Adresaci szkolenia: Webinarium skierowane jest do nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, pedagogów oraz  terapeutów.

O szkoleniu:

Szkolenie jest wprowadzeniem do autorskiego programu TyTUS  Innowacyjnego rozwiązania metodycznego łączącego Trening Umiejętności Społecznych z sensomotoryką. 

Jeśli chciałbyś pracować metodą TyTUS zapraszamy 04.11. 2023 na pełny 10-godzinny kurs stacjonarny w naszym Ośrodku w Cieszynie. Szczegóły i zapisy >>> TUTAJ

W trakcie szkolenia wstępnego uczestnicy poznają pułapki związane z niespójnością oczekiwań dorosłych a możliwościami dzieci. Autorki programu zaprezentują również uczestnikom kilka przykładowych środków edukacyjno-terapeutycznych zastosowanych w programie  TyTUS i Skrzynka Spokoju.

Program szkolenia wstępnego:

  1. Określenie potrzeb i oczekiwań uczestników webinaru.
  2. Grzeczność okiem dziecka, rodzica i nauczyciela.
  3. Sposoby na pokonanie złości i rozwijanie umiejętności wyciszania.
  4. Prezentacja autorskich środków edukacyjno-terapeutycznych zastosowanych w programie  TyTUS i Skrzynka Spokoju.  

Termin szkolenia: 25.09.2023
Czas trwania szkolenia:  1,5 h  (18:00 -19:30)
Miejsce szkolenia: szkolenie on-line na platformie ClickMeeting
Koszt szkolenia: 96 zł

Prowadzenie: dr Iwona Wendreńska oligofrenopedagożka, nauczycielka, tutorka i mentorka akademicka, propagatorka nowatorstwa dydaktycznego, trenerka prowadząca szkolenia z zakresu metodyki pracy w grupach o zróżnicowanych potrzebach.

mgr Elżbieta Figura-Milczanowska  – Kreatywny terapeuta, pedagog z zakresu edukacji wspomagania osób z ASD, terapeuta zajęciowy pracujący od prawie 17 lat z dziećmi i młodzieżą oraz ich rodzinami. Obecnie pracuje w Centrum Wspierania Rozwoju Sensus w Żorach gdzie zajmuje się realizacją zajęć WWR, prowadzi również zajęcia z zakresu terapii pedagogicznej, terapii ręki oraz indywidualne zajęcia rozwijające kompetencje emocji. Jej pasją jest praca z wykorzystywaniem śpiewania „uczestniczącego” i AAC (Komunikacji Alternatywnej i Wspomagającej) oraz zastosowanie różnorodnych przedmiotów codziennego użytku w terapii dzieci czego efektem jest szkolenie „Sensopraca się opłaca. Od słoika do stolika” oraz „TU Się Bawi”. Jej życiowe motto brzmi „Nie ograniczaj swoich wyzwań. Rzucaj wyzwanie swoim ograniczeniom” Jerry Dunn.

Zaświadczenie uczestnictwa i materiały: Po każdym szkoleniu on-line, uczestnik otrzymuje na adres mailowy link do pobrania imiennego zaświadczenie uczestnictwa w formie pdf . Materiały wysyłamy na maile uczestników w ciągu 3 dni roboczych od zakończenia szkolenia.


Polub też nasz  fanpage i bądź na bieżąco z naszymi nowościami szkoleniowymi.

Zapraszamy do zapoznania się również z całą naszą ofertą szkoleniową. Inne webinaria na żywo znajdziesz >>> TUTAJ