IPET - diagnoza, tworzenie, praca z dokumentem

IPET

Podczas webinarium prowadząca opowie jakie treści powinien zawierać IPET oraz jak opracować te dokumenty zgodnie z najnowszymi przepisami prawa oświatowego.

START:
20 września 2022
CZAS TRWANIA:
1,5 godziny zegarowej
CENA
76.00

Adres

webinar na żywo   View map

Kategorie

szkolenia na żywo
Szkolenie wpisuje się w realizację:

Priorytetu MEN na rok szkolny 2022/2023: Podnoszenie jakości kształcenia oraz dostępności i jakości wsparcia udzielanego dzieciom i uczniom w przedszkolach i szkołach ogólnodostępnych i integracyjnych.

Adresaci szkolenia:

Szkolenie dotyczące diagnozy i tworzenia dokumentu IPET skierowane jest do nauczycieli wszystkich typów szkół i placówek edukacyjnych, pracujących z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz zajmujących się przygotowywaniem IPET-ów.

Cel szkolenia:

Przepisy prawa oświatowego dotyczące kształcenia uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego wskazują na konieczność opracowania Indywidualnego Programu Edukacyjno – Terapeutycznego (IPET).

Jednak w przepisach nie został dokładnie określony wzór tego dokumentu. To z kolei powoduje, że w placówkach często pojawiają się problemy z jego prawidłowym przygotowaniem. Nauczyciele biorący udział w przygotowywaniu IPET-u, mają także liczne wątpliwości co do właściwych zasad jakie należy stosować przy jego konstruowaniu.

Dlatego głównym celem oferowanego przez PCDN szkolenia, jest zapoznanie uczestników z głównymi zasadami tworzenia (IPET-u). Uczestnicy dowiedzą się również jak przygotować ten dokument zgodnie z najnowszymi przepisami prawa oświatowego. Podsumowując, dzięki udziałowi w webinarium dowiesz się:

  • Po pierwsze: dowiesz jak przeprowadzić diagnozę,
  • Po drugie: poznasz zasady właściwego opracowywania IPET-u;
  • Poznasz również przykłady prawidłowo przygotowanego dokumentu.

Termin szkolenia: 20.09.2022
Czas trwania szkolenia:  1,5 h  (18:00-19:30)
Forma: Szkolenie on-line na żywo
Koszt szkolenia: 76 zł

Prowadzenie: Magdalena Bielenin – Doświadczony oligofrenopedagog, logopeda, terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju.  Jest ona również wieloletnim pracownikiem Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Szkoły Specjalnej w Bielsku-Białej. Jest ponadto doświadczonym szkoleniowcem, od wielu lat współpracującym z PCDN P-IN, a także wykładowcą na studiach podyplomowych, na kierunkach związanych z pedagogiką specjalną.

Zaświadczenie uczestnictwa: Po każdym szkoleniu on-line uczestnik otrzymuje, drogą elektroniczną, imienne zaświadczenie uczestnictwa w webinarium w formie pdf oraz materiały. Zaświadczenie uczestnictwa oraz materiały szkoleniowe wysyłamy na maile uczestników w ciągu 3 dni roboczych od zakończenia szkolenia.

Zapraszamy do zapoznania się również z całą naszą ofertą szkoleniową. Inne webinaria na żywo znajdziesz >>> TUTAJ 

Polub też nasz  fanpage i bądź na bieżąco z naszymi nowościami szkoleniowymi.