Grafomotoryka w pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (28.11.2020)

Szkolenie adresowane do osób pracujący z dziećmi z różnego rodzaju deficytami i zaburzeniami w szczególności z zakresu małej motoryki, od 3 do 10 roku życia.

ROZPOCZĘCIE:
28 listopada 2020
CZAS TRWANIA:
CZAS TRWANIA: 8 godz. zegarowych

Adres

PCDN, ul. ks. Świeżego 8, 43-400 Cieszyn   Zobacz mapę

Kategorie

kursy doskonalące

GRAFOMOTORYKA

Cel szkolenia: Szkolenie nastawione jest na praktyczne wskazówki dotyczące obserwacji, diagnozy i układania programów pracy z dziećmi, które wymagają wsparcia w zakresie prawidłowego rozwoju chwytu, doboru odpowiedniej liniatury, mają trudności z używaniem nożyczek, albo przyczyną kłopotów jest nieustalona lateralizacja.

Adresaci: Szkolenie adresowane jest do nauczycieli przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej oraz innych placówek oświatowo – wychowawczych, pedagogów specjalnych, psychologów, fizjoterapeutów, logopedów pracujący z dziećmi z różnego rodzaju deficytami i zaburzeniami w szczególności z zakresu małej motoryki, od 3 do 10 roku życia.

W programie:

  1. Baza umiejętności grafomotorycznych (omówienie tego co jest ważne dla prawidłowego rozwoju tych funkcji oraz jak je wspierać, z podaniem konkretnych ćwiczeń )
  2. Chwyt narzędzia pisarskiego (szczegółowo omówiony będzie rozwój chwytu narzędzia pisarskiego, uczestnicy zapoznają się z arkuszami obserwacyjnymi chwytu narzędzia pisarskiego, zostaną również szeroko omówione przyczyny nieprawidłowych ustawień i sposoby ich korygowania).
  3. Dobór liniatury do pisania u dzieci z obniżoną sprawnością manualną.
  4. Zdobywanie umiejętności wycinania nożyczkami – etapy i dobór nożyczek.
  5. Wsparcie dziecka leworęcznego oraz wpływ lateralizacji na kształtowanie umiejętności grafomotorycznych.
  6. Rodzaje mas plastycznych do wykorzystania w terapii – zasady wprowadzania oraz przepisy na masy “własnej roboty”.

Prowadzący: Wioletta Bartkiewicz – psycholog, pedagog specjalny, terapeuta integracji sensorycznej, instruktor Terapii ręki.

Termin: 28.11. 2020 r. (sobota)   09:00-17:00

Czas trwania: 8 godz. zegarowych

Cena: 300 zł/os   

Zaliczka: 100 zł (płatna do 7 dni roboczych od zapisu na kurs. Zaliczka nie obowiązuję w przypadku zgłoszenia płatności przelewem przez placówkę).

Wszystkie informacje o warunkach płatności  i uczestnictwa znajdują się w REGULAMINIE

Cena obejmuje udział w zajęciach online, materiały szkoleniowe, oraz certyfikat.