Agresja i autoagresja u uczniów ze spektrum autyzmu - wszystko, co nauczyciel powinien wiedzieć

Na szkoleniu uczestnicy dowiedzą się co jest przyczyną agresji u dzieci z autyzmem i jakie może ona przyjmować formy. Szkolenie odpowie również na pytanie jak z takimi przejawami agresji może sobie radzić opiekun, a jak dziecko? Prowadząca szkolenie dr Marta Koplejewska wyjaśni również czy istnieje jakaś skuteczna terapia, która poprawi jakość życia dziecka ze spektrum autyzmu.

START:
28 września 2023
CZAS TRWANIA:
1,5 godziny zegarowej
CENA
96.00

INSTRUCTORS:

Adres

webinar na żywo   View map

Kategorie

szkolenia na żywo

UWAGA! Jeśli chcesz wziąć udział w tym szkoleniu a placówka lub gmina  ma podpisaną umowę z PCDN „P-IN” zapisz się na to szkolenie  >>> TUTAJ

Szkolenie wpisuje się w realizację:

Priorytetu MEN na rok szkolny 2023/2024: 

Podnoszenie jakości wsparcia dla dzieci, uczniów i rodzin udzielanego w systemie oświaty poprzez rozwijanie współpracy wewnątrz- i międzyszkolnej, a także z podmiotami działającymi w innych sektorach, w tym w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju dzieci i wsparcia rodziny.

Adresaci szkolenia: nauczyciele, pedagodzy, terapeuci.

Cel szkolenia:

Co leży u podłoża zachowań trudnych u uczniów z autyzmem? Jak formy mogą przybierać zachowania agresywne i autoagresywne? Jak na te zachowania reagować i jak sobie z nimi radzić? Zapraszamy na szkolenie, które omawia te problemy.

Pojawiające się u części dzieci autystycznych zachowania agresywne lub autoagresywne wywołują u rodziców i ich nauczycieli reakcję w postaci bezradności, lęku i rozpaczy. Agresja u dzieci z autyzmem może przyjmować różne formy. Dzieci często krzyczą, wpadają w szał, biją, szczypią, gryzą i kopią innych, rzucają przedmiotami, czasem nawet się okaleczają.

Co jest przyczyną owych niezrozumiałych zachowań? Jak ma sobie z nimi radzić opiekun, a jak dziecko? Czy istnieje jakaś skuteczna terapia, która poprawi jakość życia dziecka ze spektrum autyzmu? Prowadząca szkolenie dr Marta Koplejewska odpowie na te i wiele innych pytań

Termin szkolenia: 28.09.2023
Czas trwania szkolenia:  2 h  (18:00-19:30)
Miejsce szkolenia:
szkolenie on-line na żywo

Koszt szkolenia: 96 zł

Prowadzenie: dr Marta Koplejewska popularyzatorka nauki w Uniwersytetach Dziecięcych, doświadczony terapeuta integracji sensorycznej, wczesnego wspomagania, oligofrenopedagog, trener, nauczyciel.

Zaświadczenie uczestnictwa: Po każdym szkoleniu on-line, Uczestnik otrzymuje drogą elektroniczną zaświadczenie uczestnictwa w szkoleniu. Zaświadczenia wysyłane są w ciągu 3 dni roboczych od zakończenia szkolenia.


Zapraszamy do zapoznania się również z pozostałą naszą ofertą szkoleniową i wejście >>> TUTAJ. Znajdziecie tam  wszystkie nasze propozycje szkoleń on-line.

Polub też nasz fanpage i bądź na bieżąco z naszymi nowościami szkoleniowymi.