Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2018/2019

Minister edukacji narodowej określiła kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w nadchodzącym roku szkolnym. Wychowanie do wartości, kształtowanie patriotycznych postaw uczniów oraz wdrażanie nowej podstawy kształcenia ogólnego – to najważniejsze priorytety MEN.

1. 100 rocznica odzyskania niepodległości – wychowanie do wartości i kształtowanie patriotycznych postaw uczniów.
  2. Wdrażanie nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego. Kształcenie rozwijające samodzielność, kreatywność i innowacyjność uczniów.
  3. Kształcenie zawodowe oparte na ścisłej współpracy z pracodawcami. Rozwój doradztwa zawodowego.
  4. Rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli. Bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci.